субота, 09. јун 2012.

Челси донесе уште еден Белгианец


Челси доведе еден од најталентираните млади играчи во европа Charly Musonda кој за него беа заинтересирани  Арсенал и Сити.

Овој играч имаше преговори со Арсенал минатиот месец,сите го нарекувале дека играл слично како Еден Азар кој тој дојде во Челси минатата недела.

Нема коментара:

Постави коментар