уторак, 29. мај 2012.

Азар е нов член на Челси !
Следната дестинација на плејмејкерот на Лил, Еден Азар ќе биде Челзи, ова го соопшти самиот фудбалер преку својот Твитер профил.

"Потпишувам за победникот во Лигата на Шампионите" - напиша белгијскиот репрезентативец.

Според информациите од Англија, Челзи му дозволиле на Азар да соопшти преку Твитер дека потпишува токму за нив.

Во трката по потписот на големиот талент, Челзи ги победи градските ривали од Манчестер кои исто така беа сериозни кандидати за 21-годишниот фудбалер.

Нема коментара:

Постави коментар