среда, 09. мај 2012.

Абрамович со неверојатна понуда:200 Милиони за Меси,и Гвардиола да дојде во Челси !!!


Сопственикот на Челси,Роман Абрамович не се откажува од Пеп Гвардиола и сака да го види на клупата на Стенфорд Бриџ.

Пеп ќе ја напушти Барса оваа сезона и сака Абрамович да го искористи тоа,но еднаш Пеп го одби Роман.

Еден медијум тврди дека Роман ќе го купи Меси за да Гвардиола да дојде и да го трењира тимот на Челси.

Богатиот Роман ќе одвои голем дел за Меси и Пеп за да ги види вo Челси.

Нема коментара:

Постави коментар