субота, 04. фебруар 2012.

Торес се заблагодари за подршката од навивачите


Напаѓачот на Челзи,Фернандо Торес се заблагодари на подршката кои му ја даваат тие.

Торес постигна само 3 Премиерлигашки гола,и тој ќе го тражи својот втор гол против Манчестер Јунајтед.

"Моите работи по доаѓањето во Челзи би можеле да се променат,али подршката која ја добивам од навивачите е невероватна и ми е чест што сум дел од овај клуб" изјавил Торес.

"Нема подобро чуство од тоа кога слушате кога навивачите го извикуваат вашето има не целиот глас" 

Нема коментара:

Постави коментар