субота, 04. фебруар 2012.

Стариџ:Челзи може до титулата !Челзи мора да ги поправи нерешените резлутати со Свонси и Норич во победа.
"Вистина е дека не сме константни многу,колку што сакавме да бидеме сега се наоѓаме у фаза кога сите напредуваме" рекол Стариџ.

"Расположението во екипата е многу добро и сите сакаат да излезат на терен и да покажат што знаат"

Иако Челзи има 12 бодови разлика до водечките тимови,Даниел сеуште верува во својот тим дека може да дојде до титулата во Премиер Лигата.

"Ние сме голем фудбалкси клуб и во Недела ќе дојдеме да се докажеме дека и ние можеме против големите сили на Манчестер Јунајтед" рекол Даниел Стариџ.

Тој во оваа сезона даде 10 гола и очекуваме гол во Недела. 

Нема коментара:

Постави коментар