четвртак, 09. фебруар 2012.

Шпекулација: Торес во Атлетико Мадрид,Фалкао во Челзи ?


Челзи планира ова лето да направи голема трампа со Атлетико Мадрид. Сакаат да им го понудат Фернандо Торес да се врати во "Jorgandzija", и да го доведат Радамел Фалкао.

На овој начин Челзи се надеваат дека ќе се намали високите трошоци платени од страна на Шпанецот.

Според истиот весник, тој не покажа ништо на "Стемфорд Бриџ" и најголемиот трансфер стана ноќна мора за тимот од западен Лондон.

Нема коментара:

Постави коментар