четвртак, 28. март 2013.

Шурле повторно на радарот на Сините


Актуелниот европски шампион повторно планира голема активност на трансфер пазарот во текот на летото.

Ако минатото лето Челзи не успеа да стигне до услугите на Андре Шурле, сега раководството на клубот е убедено дека ќе успее во тоа.

Според извори од Германија, самиот Шурле посакува трансфер на ,,Стемфорд Бриџ‘‘, а и раководството на Леверкузен посакува да добие некој милион од неговата продажба.

Моменталната откупна клаузула на Шурле изнесува 25 милиони евра, а доколку Леверкузен не го продаде во текот на летото, по завршувањето на следната сезона истата ќе падне на 15 милиони евра.

Тоа е доволен сигнал за раководството на Леверкузен, зар не?

Нема коментара:

Постави коментар