петак, 29. март 2013.

Дрогба: Никогаш нема да го заборавам Челси!

Дидиер Дрогба сегашниот напаѓач на Галатасарај, ја опиша како тој со својот поранешен клуб ја освои Лигата на Шампионите,неговото најголемо достигнување во кариерата. Дидиер беше стрелец за изедначувачкиот гол со Баерн и за освојувањето на трофејот од пенал.
"Не очекував повторно да заиграм во Лигата на Шампионите. Имам посебен однос спрема овоа   натпреварување, играв девет сезони во него и во последната сезона во Челси ја освоив титулата, последната сезона во Челси ми беше најуспешна во мојата кариера„ рече Дрогба.

Нема коментара:

Постави коментар