четвртак, 17. мај 2012.

Мата:Торес заслужува повик од репрезентацијатаШпанското крило на Челси,Хуан Мата изјавил дека и неговиот соиграч треба да го повикат во репрезентацијата.

Мата и Торес беа дел од шпанската репрезентација во 2010 кога го освоија светското првенство.

"Никој во Челси не мисли дека Торес е во лоша форма,но некој тоа различно го сваќаат,Ел Нињо  е во добра форма се сеќавам играше многу добро против Германија на СП. И според мое мислење треба Фернандо да дојде на Еуро" рекол Мата.

Нема коментара:

Постави коментар