петак, 27. јануар 2012.

Брегот на Слоновата Коска во Четвртфиналето на АКН !

Брегот на Слоновата Коска е втората селекција која дојде до Четвртфиналето на Афричкиот куп на нации. 
   
Брегот на Слоновата Коска ја испуни улогата за влезот во Четвртфиналето тоа е во второто коло кога ги победија Burkinu Faso со 2-0. Salomon Kalou даде гол во Шеснаестата минута по подавањето на Didier Drogba. Конечните 2-0 ги постави со авто гол Bakary Kone, во Осумдесет и Втората минута кога не ја одби топката како што требаше. Брегот на Слоновата Коска со сигурни Шест бода прејде во Четвртфиналето на Купот на Нации.

Нема коментара:

Постави коментар