субота, 28. јануар 2012.

Видео: КПР 0-1 Челзи 


Челзи со победата над КПР се пласира во наредната фаза од Фа Купот.
КПР немаше ниту еден шут во првото полувреме кон голот на Петр Чех,една солидна прилика имаше Челзи во 11 минута кога шутот на Мата го одбрани голманот на домашниот тим. Во 59 минута првата интервенција ја имаше и Чех,кога Wright-Phillips шутира али Чех ја исфрли топката надвор од Шеснаесетникот. Во 61 минута Мата постигна гол од Пенал,кога Hill го бутна Sturridge во својоот Шеснаесетник а судијата Mike Dean покажа на белата точка. Во 77 минута Ramires е изнесен надвор од теренот поради повреда а го замени Oriol Romeu.
КПР: Kenny, Hill, Hall, Mackie, Buzsaky, Barton, Young, Smith, Helguson, Wright-Phillips, Ferdinand. 
Клупа:Cerny, Orr, Derry, Hulse, Ephraim, Macheda, Onuoha.
Челзи:Cech, Ivanovic, Luiz, Terry, Cole, Ramires, Meireles, Malouda, Sturridge, Torres, Mata. 
Клупа:Turnbull, Bosingwa, Bertrand, Cahill, Essien, Romeu, Lukaku.

Нема коментара:

Постави коментар