петак, 27. јануар 2012.

Челзи спремен да го донесе Paula Pogbe 

Челзи има голема желба да го донесе играчот на Манчестер Јунајтед Paula Pogbe,тврде  Mirror.

АВБ испратил да го пратаат младиот играч на Манчестер Јунајтед,ако испратат понуда за него таа ќе чино околу 3 милиони фунти.
Pogba одби да го продужи договорот со Црвените Ѓаволи,и тоа е права опција да го продадат. Трењерот на Јунајтед Алекс Фергусон е бесен поради таквата одлука на младиот Французец да не го продужи договорот со нив.
Челзи го оцени Pogba како многу талентиран играч и се надеваат дека можат да го задржат во Премиер Лигата освен ако не замине во Интер,бидејќи и тие се заинтересирани за него.

Нема коментара:

Постави коментар