четвртак, 21. јун 2012.

Хулк им кажа: ,, Сакам да преминам во Челси! "Бразилскиот фудбалер често се поврзува со трансфер во Челcи, Хулк не крие дека посакува преселба на Стемфорд Бриџ.

"Челcи во моментов е европски шампион и задоволство на секој фудбалер е да игра таму, јас не сум исклучок" - изјави Хулк за O Jogo.

"Би бил среќен доколку се случи таков трансфер".

25-годишниот фудбалер има договор со Порто до 2014 година, па се зависи од преговорите помеѓу двата клуба.

"Оставам се во рацете на Порто" - додава Хулк.

"Под договор сум, и среќен сум во Порто веќе четири години, тука освоив се".

"Овој клуб е во моето срце и ќе го носам таму без разлика што ќе се случи ова лето или во било кое друго лето".

Нема коментара:

Постави коментар