петак, 13. јул 2012.

Сантос преговара со Малуда ?


Екипата на Сантос потврди дека имале првични преговори со Флоран Малуда за евентуален трансфер во Бразил.

Интернационалецот од Франција е дел од Челзи од 2007 година, а неговиот договор истекува следната сезона.

Ангажманите на Еден Хазард и Марко Марин ја зголемија конкуренција во тимот, па 32 годишниот фудбалер се поврзува со заминување од Стемфорд Бриџ.
’’Имавме само првични преговори.’’ - рече заменик претседателот на Сантос, Одилио Родригес.

Според шпекулациите од Бразил, Малуда во вторникот се сретнал и со претседателот на Сантос, Луис Алваро Рибеиро каде зборале за евентуален трансфер.

Нема коментара:

Постави коментар