понедељак, 04. јун 2012.

Јувентус и Торино во трка за Босингва


Градските ривали, Јувентус и Торино, засега покажуваат најголем интерес за веќе поранешниот фудбалер на Челзи, Босингва.

Познато е дека Челзи не сакаше да му го продолжи договорот на португалецот, со што тој слободно може да си го бара својот нов клуб.

Според италијанските медиуми се поверојатно е дека Јуве ќе биде новиот клуб на Босингва, затоа што шампионот на Италија веќе му понудил на бекот неделна плата во висина од 100.000 фунти.

Нема коментара:

Постави коментар