четвртак, 28. јун 2012.

Челси со понуда од 25милиони фунти за Јоветиќ


Првичната понуда од 20 милиони фунти беше одбиена од страна на раководството на Фиорентина, но англичаните не се откажуваат...

Раководството на ,,сините‘‘ веќе подготвило нова понуда за Јоветиќ во висина од 25 милиони фунти!

Наводно, во договорот на Јоветиќ со Фиорентина постои откупна клаузула во висина токму од 25 милиони фунти, па затоа шансите за премин на Јоветиќ на ,,Стемфорд Бриџ‘‘ се многу големи.

Нема коментара:

Постави коментар