петак, 25. мај 2012.

Ромеу:Дрогба може да биде одличен за во секој клуб !


Фудбалерот на Челзи, Ориол Ромеу, изјави дека Дидие Дрогба може да игра во секој клуб.

Дрогба ќе си замине од Челзи ова лето, а како негова следна дестинација се споменува Шангај Шенхуа.

„ Дрогба е одличен фудбалер. Тој поседува неверојатни квалитети и би бил одлично засилување за секој тим. Дидие може да игра секаде. ‘‘ – изјави Ромеу.

Нема коментара:

Постави коментар