четвртак, 03. мај 2012.

Барселона го сака Луиз

       Дефанзивецот на Челси,Давид Луиз е на листата за шопинг на "Каталонците"

  Луиз ги пропушти двете утакмици во полу-финалето во ЛШ со Барселона поради повреда,али најверојатно ќе биде спремен за финалето на Алианц Арена.

Ако Барселона е загреана за Бразилецот тогаш финалето на Алианц Арена ќе му биде и последна утакмица во Челси.

Според Daily Mirror Барса би требало да издвои околу 30 милиони фунти за да го донесе Бразилецот на Камп Ноу.

Нема коментара:

Постави коментар