субота, 26. мај 2012.

Челси со застрашувачка понуда за Пеп


Роман Абрамович не се откажува додека не дојде до посакуваната цел, а негова следна цел е Пеп Гвардиола.

По двата неуспешни обиди за негов ангажман, сега Абрамович доставил нова понуда за стратегот кој со Барселона освои се што можеше да се освои.

15 милиони фунти по сезона звучи навистина застрашувачки, а токму таква понуда Роман му доставил на Пеп.

Сега се очекува одговор од Гвардиола, кој најави дека може побрзо од очекуваното да му се врати на тренирањето по заминувањето од Барселона, секако доколку пристигне добра понуда за него.

Од оваа на Абрамович подобра со сигурност не може ниту во Барселона да добие...

1 коментар: