среда, 23. мај 2012.

Арсенал не се откажува од Калу !Арсен Венгер не се откажал од можноста да дојде до услугите на Саломон Калу...

Единствениот проблем сега е во тоа што самиот фудбалер не знае што да прави, дали да остане во Челзи или да замине во друг клуб?

Успехот на Челзи во Лигата на Шампионите го стави Калу во голема мисла, па сеуште е нејасно дали тој ќе се одлучи да стави потпис на нов договор со ,,лондонските сини‘‘.

Доколку Калу и Челзи не успеат да се договорат во најбрз можен рок, фудбалерот ќе може слободно да потпише за друг клуб во текот на летниот преоден рок, а тука во пол позиција секако ќе биде градскиот ривал на Челзи, Арсенал.

3 коментара: