понедељак, 14. мај 2012.

Фалкао во Челси - Торес во Атлетико ?


Према пишувањето од Шпанија тврдат дека Челси е спремен да го даде Торес и да доплати уште 15 милиони евра за да го донесат Радамел Фалкао на Стенфорд Бриџ.

Радамел Фалкао е еден од најбараните во европа.

Торес имаше многу лоша сезона во дресот на Челси,но во крајот на сезоната ја поправи до некаде. 

Атлетико го купи Фалкао од Порто за 40 Милиони Евра,а останува да видиме дали тој ќе дојде на Стенфорд Бриџ и Торес да се врати во Атлетико Мадрид.

Нема коментара:

Постави коментар