уторак, 08. мај 2012.

Челси и ПСЖ во борба за Алваро Переира


Многу малку недостигаше во времето на Андре Виљаш Боаш, Челзи да дојде до потписот на Алваро Переира, но тогаш англискиот клуб и Порто не успеаа да се договорат околу цената.

Сега Челзи повторно го активира интересот за Переира, но интерес прикажува и француски ПСЖ.

Според агентот на Переира, Алехандро Савиќ, постојат шанси Челзи и ПСЖ да се во преговори за ангажман на Переира:

,, Челзи и ПСЖ го посакуваат Алваро Переира? Никој не зборувал со мене, јас немам информација за тоа, но постојат шанси овие два клуба да преговараат за Переира. ‘‘

Нема коментара:

Постави коментар