понедељак, 07. мај 2012.

Тери сака Дрогба и Ди Матео да останат во Челси 

Капитенот на Челси Џон Тери го повикал сопственикот на Челси,Роман Абрамович да ги задржи Дидиер Дрогба и Роберто Ди Матео на Стенфорд Бриџ.

Тери во Саботата го освои својот 4 трофеј од последните 6 години,а најзаслужни за тоа биле Дрогба и Ди Матео.

"Големите играчи напредуваат во добри клубови Дрогба тоа и го стори" изјави Тери.

"Матео го сака овај клуб,и се надевам по финалето фо Лигата на Шампионите тој и Дрогба ќе добијат нови договори со Челси" рекол Џон.

Нема коментара:

Постави коментар