петак, 04. мај 2012.

Модрич и Фелаини се поблиску до Челси


Лондонскиот клуб е спремен да испрати одлична понуда за мајсторот од средниот ред на Евертон.

Блиски извори од Челси тврдат дека Лука ова лето би можел да заигра на Стенфорд Бирџ, за него Роман Абрамович издвоил околу 316 милиони евра.

Трењерите се мењаат многу брзо но сепак тој не е желба на нив туку на сопственикот Абрамович.

Нема коментара:

Постави коментар