среда, 15. фебруар 2012.

Венгер порача на Челси:Сега е ред на вас да бидете вo кризаМенаџерот на Арсенал Арсен Венгер мисли дека Челси се наоѓа во голема Криза.

Арсенал имаа многу лош почеток во Премиер Лигата од 5 утакмици тие загубиа само 3 и на почетокот имаа само 3 бода.

Од другата страна Челси имаше добар почеток но во овие 5 натпревари Челси не доби ниту една победа,последната утакмица Челси ја играше против Евертон и загуби од 2-0.

"Сега е ред на вас да бидете вие во криза" рекол Венгер.

"Во Англиската Премиер Лига,кризите по клубовите доваѓаат како вируси од клуб во клуб и сега се падна во вас" изјавил Арсен Венгер.


Нема коментара:

Постави коментар