петак, 03. фебруар 2012.

Мата:Многу е важно да го победиме Јунајтед !


Шпанскиот фудбалер на Челзи,Хуан Мата верува во својот тим дека може да го порази Манчестер Јунајтед. 

Челзи во последното коло одигра (1:1) со Свонси и сега е 12 бодови разлика од водечките Манчестери-Сити и Јунајтед.

"Разочаран сум со нашата лоша игра во последните натпревари.Тоа мораме да го промениме одма ако сакаме да се бориме за титулата во Премиер Лигата. Голема разилка има помеѓу нас и Манчестеровите екипи,али што кажуваат во фудбалот? Никогаш не е доцна" изјавил Мата.

"Важно е да ги победиме водечките екипи. Ние игравме подобаар фудбал но нешто ни се случи одеднаш, ние треба да се посветиме многу на Премиер Лигата како и на Лигата на Шампионите" рекол Хуан Мата.

Нема коментара:

Постави коментар