недеља, 19. фебруар 2012.

Куртис:Ми теба уште искуство за да бранам за Челси 


Тибаут Куртис вели дека му е потребно уште искуство пред да застане на голот на ’Сините’.

Младиот голман од Белгија кој минатата лето за сума од 8 милиони фунти премина од Генк во Челси, оваа сезона е позајмен во Атлетико Мадрид, каде има солидна сезона.

’’Мислам дека ќе играм за уште еден клуб од Англија во наредните една или две години, пред да се вратам во Челси.’’ - рече 19 годишниот Куртис.

’’Јас продолжувам да работам и Челси го следи мојот прогрес,и Челси ги следи моите стапки" рекол Куртис.


Нема коментара:

Постави коментар