среда, 29. фебруар 2012.

Андре следната година го заменува Раниери ?Деновите на Клаудио Раниери на клупата на Интер се одбројани иако Масимо Морати сеуште изјавува дека има доверба во стратегот.

Италијанските медиуми шпекулираат со можни имиња за наследник на Раниери а како најсериозен кандидат се посочува менаџерот на Челзи, Андре Вилаш Боаш.

На Андре Вилаш Боаш не му цветаат рози во Челзи, па силни се шпекулациите и за негово заминување од Стемфорд Бриџ.

Масимо Морати е фан и на Пеп Гвардиола, но се очекува тој да остане на клупата на Барселона и покрај тоа што го одложува продолжувањето на договорот.

Покрај Вилаш Боаш и Гвардиола, како можни наследници се споменуваат и Лорен Блан, Волтер Мацари и Франческо Гвидолин.Нема коментара:

Постави коментар