субота, 25. фебруар 2012.

Челси се враќа на победничките патеки 


Андре Вилаш Боаш беше под голем притисок во пресрет на натпреварот со Болтон, но Португалецот ќе може малку послободно да дише во следниот период.

Откако првото полувреме заврши без погодоци, Челзи дојде во водство по само три минути игра во вториот дел.

Резултатот го отвори Давид Луиз, кој одлично ја пласираше топката во левиот агол на гостинскиот голман Богдан.

По еден час игра, ’Сините’ имаа водство од 2-0. Лампард изведе корнер од левата страна, а Дидие Дрогба беше највисок во скокот и ја затресе мрежата на Болтон.

Конечните 3-0 беа поставени во 79. минута, кога на асистенција на Мата во листата на стрелците се запиша Френк Лампард.

Нема коментара:

Постави коментар