недеља, 19. фебруар 2012.

Абрамович испрати агенти по Лазар Маркович


Седумнаесетгодишниот Лазар Маркович игра за Белградсиот клуб Партизан,тој беше на метата на Ливерпул.

Абрамович веќе прати агенти за да го пратат младиот Маркович.

Британскиот Mirror потврдува дека Челси е спремен да даде 14 Милиони Фунти за младиот Маркович.

Тој беше многу време на метата на Ливерпул но Mirror тврде дека Абрамович пратил агенти во Белград,да му ја осигураат кариерата ма тинејџерот на Партизан на Стенфорд Бирџ.

Лазар за првиот тим на Партизан играше 14 пата,и постигна 6 гола,и е редовен играч во селекцијата на Србија до У-19.

Нема коментара:

Постави коментар