субота, 18. фебруар 2012.

Челси и Бирмингем со реми на Стенфорд Бриџ

Во првиот натпревар денеска во рамките од ФА Купот Челзи и Бирмингем одиграа нерешено 1:1.
Гостите првин поведоа преку Марфи во 20 минута, а предходно Мата промаши пенал за домаќините.
Од комплетен срам Стариџ го спаси Челзи со гол во 62 минута и избори додатен реванш натпревар во гости.

Евертон и Болтон се пласираа во 1/4 финалето со победите над Блекпул, односно Милвол.

Едниственото изненадување се случи во Норич каде второлигашот Лестер го совлада Норич со 1:2. Гостите на двапати поведуваа со головите на Ледгер во 5-та и Нагент во 71-та минута.
Единствениот гол за домаќините го постигна Холахан од втор обид откако најпрвин промаши пенал.

Нема коментара:

Постави коментар