субота, 11. фебруар 2012.

АВБ:Оваа утакмица беше најлоша од сите во сезоната !Андре Вилас-Боаш изјавил после утакмицата со Евертон кој Челси изгуби со 2-0 дека оваа утакмица била најлоша досега во Премиер Лигата.

"Денеска ја одигравме најлошата утакмица во Премиер Лигата" изјавил Воаш.

"Евертон играше многу добро,ги искористи засилувањата кои ги донесоа во овоа зимо"

"Овај ден беше тежок за нас,сега треба да се окренеме на натпреварот со Неапол (Наполи) за да продолжеме да се натпреваруваме во Лигата на Шампионите" рекол АВБ.

Нема коментара:

Постави коментар