среда, 08. фебруар 2012.

Торес ќе игра додека Дрогба не се врати 


Иако АВБ го форсира нападот,легендата на Челзи Ruud Gullit вели кога ќе се врати Дрогба од Африканскиот куп на нации тој ќе игра во првите 11 наместо Торес.

"Кога игра Дрогба тој навистина игра многу многу добро" рекол Gullit.

"Кога ќе се врати Дидиер ќе им биде многу тешко на играчите,тие го сакаат Торес и сакаат да постигнова голови" изјавил Ruud Gullit

Оби Микел се врати од отцуството од тренинзите една недела,и тој е спремен за натпреварот против Евертон.

Нема коментара:

Постави коментар