уторак, 07. фебруар 2012.

Официјално:Челзи доведе 15-годишник од Данска 


Челзи доведе 15-годишен дефанзивец од Данска Andreas Christensen.

Данецот играше за Данска за У-17,а на Стенфорд Бриџ ќе прејде во лето.

Висок е 182 цм,овој деганзивец бил поврзан со Арсенал,Манчестер Сити и Баерн Минхен но тој се одлучил да дојде во Челзи.

"Го избрав Челзи затоа што играат фудбал кој што на мене ми се допаѓа" рекол Christensen.

"Освен тоа тие имаат план за мојата иднина во Челзи и во останатите екипи" изјавил Andreas Christensen.

1 коментар: