уторак, 31. јануар 2012.

Официјално:  Kevin de Bruyne во Челзи !


Белигискиот клуб Генк потврди дека Kevin de Bruyne преминал во Челзи.

Младиот и поранешен играч на Генк кој Челзи го сакаше уште од летото да го донесе тоа му се оствари.

Kevin de Bruyne вчера ги поминал лекарските прегледи и потпишал договор со Челзи.

Челзи го прати многу време Kevin de Bruyne али тоа му успеа.

"Тој е многу млад се надеваме дека ќе се уклопи у нашата игра" изјавил Вилас-Боаш.


Нема коментара:

Постави коментар