недеља, 15. јануар 2012.

Лукаку преговори за статусот бо својот клуб

Младиот напаѓач на Челзи денес изјавил дека ако не е повеќе време на терените ќе отиде на позајмица до крајот на сезоната или од наредната сезона.

"Ако мојата ситуација во Челзи не се промени до крајот на сезоната наредната ќе отидам во некој клуб на позајмица" изјавил младиот напаѓач Лукаку.Лукаку оваа сезона настапи само на неколку натпревари и очигледно не е задоволен со својата минутажа."Заминувањето на позајмица оваа сезона е невозможно бидејки променив два клуба,али ако ситуацијата не се промени тогаш би било најдобро да заиграм за некој друг клуб" рече Лукаку."Иако останувам да видам што ќе се деси наредниве Шест Месеци.Многу од тоа сеуште може да се промени" заврши ЛУКАКУ.

Нема коментара:

Постави коментар