четвртак, 12. јануар 2012.

АВБ:Лампард останува во Челзи !

Вест Хем,ПСЖ,Ла Галакси и Манчестер Јунајтед се тимовите кои беа заинтересирани за Френк Лампард.
"Тој ќе остане овде уште многу години" изјавил АВБ!
Слична е ситуациата со Дрогба и  Калу на нив договорите им истечуваат наредното лето.

Нема коментара:

Постави коментар