субота, 28. јануар 2012.

Шахтјор ја одби понудата на Челзи за Вилиан


Управата на Шахтјор ја одби понудата на Челзи, кои го бараа Вилиан за 20 милиони фунти. Договорот на Вилиан истекува во 2014 годиниа,а директорот на Шахтјор Sergej Palkin рекол дека Вилиан може да го напушти клубот со оштета од 29 Милиони фунти.
"Вилиан сака да се проба во еден од најдобрите клубови во Англија,али нема да го продадеме по секоја цена" изјавил Sergej Palkin.
Бразилецот својата кариера ја почна во Korintijans,а 2007 година дојде во Шахтјор тој од 99 утакмици постигнал 13 гола.

Нема коментара:

Постави коментар