недеља, 29. јануар 2012.

АВБ:Тери беше одличен против КПР

Андре Вилас-Боаш изјавил за вчерашниот натпревар против КПР дека Џон Тери одиграл фантастична утакмица.
Тери и Фернинанд беа главни звезди на вчерашниот натпревар кој Челзи го доби со 0-1 стрелец беше Хуан Мата од пенал.

"Одигравме многу лошо против Астон Вила,но од тој ден па навака секој тренинг бевме се повеќе во форма и не примаме толку многу голови како што примавме" рекол Вилас-Боаш.

"Тери одигра фантастича утакмица вчера,и целосно се фокусира на својата работа" изјавил трењерот на "Сините".

Нема коментара:

Постави коментар