четвртак, 12. јануар 2012.

Челзи го испрати Какута во Дијон до крај на сезонатa

Гаел Какута 20-годишниот напаѓач кој има договор со Лондонскиот Челзи останатите шест месеци ќе игра во Дијон.
Какута играше во младиот тим во Француската Репрезентацаија од У-16 до У-21. Во Челзи тој престигна во 2009 година од Ленс.

Нема коментара:

Постави коментар