понедељак, 30. јануар 2012.

Тери не игра,Кејхил место него против Свонси !?               Капитенот на Челзи го пропушта гостувањето кај Свонси поради повреда !

Денес на тренингот Тери морал да си отиде порано поради повреда на коленото и најверојатно на утрешниот натпревар против Свонси тој нема да игра а се шпекулира дека Кејхил ќе биде во стартните 11.

Андре Вилас-Боаш вели дека тој ќе може да заигра на наредната утакмица против Манчестер Јунајтед на Стефорд Бриџ.

"Повредата на Тери е мала и не е многу сериозна тој таа повреда ја носи уште кога игравме Портцмут кога се удри во стативата" изјавил Вилас-Боаш.

Нема коментара:

Постави коментар