петак, 20. јануар 2012.

Мајкал Есиен:Сега сам во ТОП форма од секогаш

Есиен репрезентативецон на Гана верува дека Челзи може да се вради во трката за титулата  кога е тој во тимот.
Миленикот на Стенфорд Бриџ Мајкал Есиен ненадеен и изненадувачки повратак во тимот тој по повредата прв пат се појави во тимот во последната утакмица против Сандерленд кога Челзи го победи со 1-0,тој влезе од клупата. Есиен изјавил: навистина многу стварно оздравев али јас не сам песимист. Сега сам во добра форма од секогаш.

Нема коментара:

Постави коментар