петак, 13. јануар 2012.

Видео:Дрогба и Калу го прегазија Тунис


Дрогба го постигна својот 50-ти гол за Брегот на Слоновата Коска.
Првиот гол го постигна Калу во 44 минута кој пројде меѓу два дефанзифци и постигна гол.Во третата минута во продужетците Хуги одигра со рака,а сигурен во шутот беше Дидиер Дрогба.

Нема коментара:

Постави коментар