субота, 21. јануар 2012.

[Извештај] Норич 0-0 Челзи 

Челзи заврши 0-0 со Норич
Прва прилика на утакмицата имаше Норич во седмата минута кога шутот на Pilkingtonov замина до стативата на Чех. Во дваесет и шестата минута Рамирес сјајно го пронајде Торес тој шутна со надворешен фелш но Ruddy со врвот на прстите ја одбрани топката. Во пеесет и шестата минута Босингва сјајно се снајде по десната страна и подаде одлична топка за Торес во шеснаесетникот али Шпанецот го промаши голот на Домаќините. Челзи имаше полу прилики и до крајот на натпреварот но најдобра беше онаа во осумдесет и втората минута кога Мата се приближи до голот и топката се најде на трибините.

Нема коментара:

Постави коментар